D-MAX

Forum na poziomie

Przejdź do zawartości

Zmień rozmiar tekstu

Strona główna forum » Ogólne » Porady

Spór o notariusza.

Postprzez Winginycreery 30 mar 2014, o 09:40

Witam. Mam problem, który mam nadzieję pomożecie mi rozwiązań,  mianowicie chodzi o spór miedzy mną a moim znajomym dotyczący notariusza. On twierdzi, że jest to urzędnik jak każdy inny, a ja temu zaprzeczam. I po drugie czym tak naprawdę notariusz się zajmuje, bo ja uważam, że musi być przy sporządzaniu umów kupna sprzedaży nieruchomości, a on nie. Pomóżcie rozwiązać nasz spór.
Winginycreery

Postprzez Payormcoofogy 31 mar 2014, o 13:53

Jeśli chodzi o to czy notariusz to urzędnik, to absolutnie nie, bo jest to osoba zaufania publicznego, która nie świadczy usług, tylko wykonuje czynności notarialne.To notariusz Świętochłowice sporządza miedzy innymi umowy kupna-sprzedaży w formie aktu notarialnego, testamenty, a także może poświadczyć różnego rodzaju dokumenty, własnoręczny podpis, no i jeszcze jeżeli chcemy przepisać nieruchomość, czy działkę komuś to też trzeba iść do kancelarii notarialnej
Payormcoofogy

Postprzez waa 1 kwi 2014, o 02:44

Dobrze, że zajrzałam na to forum, bo nie wiedziałam, że umowę kupna -sprzedaży na przykład mieszkania sporządza się u notariusza, do tej pory chyba tego nie nie wymagano, ale za to trzeba dodatkowo płacić no, nie.
waa

Postprzez Scooketerse 2 kwi 2014, o 01:29

Dobrze, że tak jest  bo jest to również bezpieczeństwo przy zawieraniu takiej transakcji, bo w tym wypadku cała odpowiedzialność spada na notariusza, który musi dokładnie sprawdzić taką nieruchomość, wtedy jest się pewnym, że nie jest sprzedawana po raz drugi jak to kiedyś bywało, czyli nie ma żadnych kombinacji, a że trzeba płacić to chyba normalne, bo notariusz też musi z czegoś żyć
Scooketerse

Postprzez Lienknixelp 3 kwi 2014, o 04:57

No właśnie, to znowu  wyciąganie pieniędzy, bo przecież u nas na wszystkim można zarobić, a  akt kupna sprzedaży wcale mało nie kosztuje
Lienknixelp

Powrót do Porady