D-MAX

Forum na poziomie

Przejdź do zawartości

Zmień rozmiar tekstu

Strona główna forum » Ogólne » Facet

Konieczność montażu filtra cząsteczek stałych

Postprzez keggbjyqcm 11 maja 2014, o 11:02

Witam! Dowiedziałem się, że jest coś takiego jak filtry cząsteczek stałych, ponoć filtry takie muszą być zainstalowane w samochodach z silnikiem Diesla. Nie wiem czy mnie to  dotyczy bo mam dość wiekowy samochód. A tak w ogóle to chciałbym się dowiedzieć do czego ten filtr jest właściwie potrzebny? Jeśli możecie coś na ten temat podpowiedzieć, to z góry za wszystko  dziękuję.
keggbjyqcm

Postprzez NoipleNeitige 11 maja 2014, o 13:20

Chłopie czyś ty się z choinki urwał! Przecież te filtry instalowane są w samochodach już od wielu lat. Dziwie się, że nie wiedziałeś o tym wcześniej. Koniecznie musisz taki filtr zamontować w swoim samochodzie.
NoipleNeitige

Postprzez pimndigcsm 11 maja 2014, o 15:46

Nie wiem czy warto. Jeśli to jest już jak mówisz taki wiekowy samochód, to koszt filtra i jego montaż może przewyższyć o wiele jego wartość.
pimndigcsm

Postprzez Sorebrela 13 maja 2014, o 11:19

Nie szkodzi, ale filtr taki jest konieczny. Urządzenie to służy do neutralizacji cząsteczek stałych, a przede wszystkim sadzy, która jest bardzo uciążliwa i niebezpieczna. Z tego co mi wiadomo jest tez rakotwórcza.
Sorebrela

Postprzez tcshadjq 14 maja 2014, o 06:12

Na temat zasadności i konieczności montażu filtra cząsteczek stałych możesz poczytać na  pamaku.pl/katalizatory-filtry-dpf,2.htmltam będziesz miał dostęp do wielu interesujących informacji. Myślę, że po takiej lekturze będziesz całkowicie przekonany do tego filtra.
tcshadjq

Powrót do Facet