D-MAX

Forum na poziomie

Przejdź do zawartości

Zmień rozmiar tekstu

Strona główna forum » Witamy » Przedstaw się!

Problemy wychowawcze z nastoletnim synem

Postprzez Mandyeux 20 cze 2013, o 07:23

Jestem matką  obecnie samotnie wychowującą dziecko i mam ogromne problemy wychowawcze z moim nastoletnim synem, który mnie obwinia za rozwód z jego ojcem, który częściej przebywa za granicą niż w kraju i gdy tylko przyjeżdża obdarowuje naszego syna prezentami, na które mnie po prostu nie stać, w związku z tym mam pytanie czy w mojej sytuacji pomoże mi psycholog dla dziecka Wrocław, czy mam próbować jeszcze innych sposobów, chociażby porozmawiać z byłym mężem w obecności syna?
Mandyeux

Postprzez xprftacg 21 cze 2013, o 15:28

Mnie się wydaje, ze każdy sposób jest dobry, jeśli chodzi o swoje dziecko, ale spróbuj porozmawiać z mężem, żeby nie przekupywał syna, bo to źle wpływa na twoje relacje z nim, czy przekonaj go, żeby wreszcie wytłumaczył synowi jak rzeczywiście było z waszym rozwodem, bo coś mi się wydaje, że twój były wybrał wolność, by móc szaleć na zagranicznych wojażach, a do kraju wracać tylko po to by zaimponować synowi, jaki to on dobry jest dla niego i jakie prezenty mu przywozi, nie daj się tak traktować kobieto
xprftacg

Postprzez coxchese 22 cze 2013, o 16:19

Moja przedmówczyni ma racje, ale ja bym jednak skorzystała z pomocy psychologa, bo taki psycholog dla dziecka Wrocławdoskonale będzie wiedział jak rozmawiać z synem, by w końcu uświadomić mu, że prezenty to nie wszystko i niedzielny tatuś także, liczy się opieka matki, która zajmuje się nim z miłości i troski, a nie z obowiązku, bo przecież musiał być jakiś konkretny powód, żeby to tyś sprawowała opiekę nad synem, no nie?
coxchese

Postprzez AllwynxNoronhaMD 24 cze 2013, o 16:39

Ja nie rozumiem jak mogło do tego w ogóle dojść, dlaczego syn ciebie obwinia, czy dałaś temu kiedykolwiek jakiś powód, ale cóż to nie moja sprawa. Lepiej faktycznie umówić się z byłym mężem  na wspólna wizytę u psychologa rodzinnego i spróbować wspólnie rozwiązać problem wychowawczy z waszym synem
AllwynxNoronhaMD

Powrót do Przedstaw się!